NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies
Kvalitní kuchyně se zárukou

Pracovní desky pro kuchyně na míru


Materiály pro pracovní kuchyňské desky

kuchyňské pracovní desky z dřevotřísky, voštiny, umělého kamene a masivu

Pracovní kuchyňské desky jsou nejčastěji vyrobeny a používány z materiálu dřevotříska. Ve většině případů je použita deska vysoká 38 mm vyrobena firmou Egger nebo Kronospan ( síla 28 mm se použije pouze v případě, že bude vybrán dekor, který se nevyrábí v síle 38 mm ). Pro výrobu pracovní kuchyňské desky používáme také Voštinovou desku o síle 60 mm. Výška kuchyňské pracovní desky od země je standardně 910 mm.Pracovní kuchyňské desky dělíme do následujících kategorie

Dřevotřísková postformingovaná kuchyňská pracovní deska


kuchyňské pracovní desky z dřevotřísky

U dřevotřískové kuchyňské pracovní desky je nosným materiálem surová dřevotřísková deska povrchově upravená odolným HPL laminátem tl. 0,6 – 0,8 mm a postformovaným ( ohnutým ) přes přední hranu desky. K těmto pracovním deskám jsou v odpovídajících dekorech i obkladové panely za kuchyňské pracovní desky a těsnící lišty mezi kuchyňskou pracovní deskou a obkladovým panelem na zdi, nebo obkladačkami. Pracovní kuchyňské desky nabízíme od renomovaných výrobců Egger nebo Kronospan.

Lehčená Voštinová kuchyňská pracovní deska

kuchyňské pracovní desky z voštiny

Aktuální designové trendy zdůrazňují hodnoty kuchyňské pracovní desky tloušťkou použitého materiálu. Lehčené Voštinové desky splňují tento požadavek a zároveň se vyznačují nízkou hmotností pracovní kuchyňské desky. Jedná se o sendvičové desky složené z EUROLIGHT® lehkých konstrukčních desek které jsou plošně a přes hranu potaženy dekorativním laminátem.

Větší ochranu před vlhkostí Vám u kuchyňských pracovních desek dřevotřískových a lehčených bezpečně poskytne zapečetění tavícím lepidlem PUR na zadní straně a ochranný ultrafialový lak. Veškeré kuchyňské pracovní desky od společnosti Egger a Kronospan jsou vybaveny speciální vrstvou Overlay a jsou tedy koncipovány pro vysokou zátěž oděrem.

Najdou se zde dekory imitující dřeviny, kameninu nebo dekory abstraktního charakteru. Široká nabídka povrchových struktur v matném či lesklém provedení. Jednoduché čištění a snadná údržba. Odolnost proti otírání, nárazům a poškrábání.

Kuchyňská pracovní deska z umělého kamene GetaCore®

kuchyňské pracovní desky z umělého kamene

Složení tohoto materiálu je akrylátová pryskyřice, bauxit a tvrdidlo. Desky GetaCore® jsou neporézní. Z chemického hlediska není žádný materiál 100 % neporézní, ale tento materiál se k tomuto ideálu velmi blíží a téměř nedochází k nasákávání vody.

Pod názvem umělý kámen si lze představit napodobeninu pravého kamene s větší či menší autentičností vzhledu. Umělé kámeny GetaCore a Rauvisio, které dodáváme splňují náročné požadavky na materiál kuchyňských pracovních desek umožňující jejich komplexní užití.

Vlastnosti desek z umělého kamene

GetaCore a Rauvisio – oba tyto materiály jsou příjemné na dotyk a i napohled. Můžete tak plně využít daný prostor kuchyně na míru pro svou fantazii.

Masivní kuchyňská pracovní deska

kuchyňské pracovní desky z masivu

Masivní kuchyňské pracovní desky jsou vyráběny z kvalitně vysušeného tvrdého dřeva. Jsou povrchově upraveny dle požadavků zákazníků, nebo můžou být napuštěny olejem.

Jako nejvhodnější materiál pro kuchyňské pracovní desky z masivu je bukové nebo dubové dřevo. Kuchyňské pracovní desky mohou být také vyrobeny z cizokrajných dřevin.

Kuchyňské pracovní desky se nejčastěji vyrábějí o tloušťkách 2,5 – 6 cm. Tyto desky pak bývají tlakově impregnovány epoxidovými pryskyřicemi, které zabrání desce přijímat vlhkost. Vhodnější je vždy volit tlustější rozměr (v budoucnu je možno poškozený povrch kuchyňské pracovní desky zbrousit a obnovit tak povrchovou úpravu).


Materiály pro kuchyně na míru