NAVRCHOLU.cz
Nastavení cookies
Kvalitní kuchyně se zárukou

Dvířka pro výrobu kuchyně na míruKuchyňská dvířka jsou základem kvalitní kuchyně na míru

Dvířka kuchyní na míru tvoří na nábytkové sestavě důležitou součást a tak jejich správný výběr je velmi důležitý pro příjemný vzhled Vašeho kuchyňského nábytku. Při výběru kuchyně na míru je věnována největší pozornost výběru dvířek. Od toho se odvíjí materiál použitý na výrobu celé kuchyně na míru. Jednoduše řečeno, že lze kuchyňská dvířka vyrobit z tradičních i méně tradičních materiálů. Dražších i levnějších, originálních a běžně dostupných materiálů.

Na každých kuchyňských dvířkách je vždy standardně na jednom pantu naklapávací tlumič firmy FGV, který zabrání bouchnutí dvířek na korpus. Panty na dvířkách od firmy FGV-Optima s celoživotní zárukou - to je ta standardní levnější varianta. Doporučujeme kování renomované firmy Blum s doživotní zárukou, která zajišťuje perfektní a tichý pohyb dvířek a spoustu ergonomického úložného prostoru.

Kuchyňská dvířka rozdělujeme do následujících kategorií.

kuchyňská dvířka z masivu

Dřevěná dvířka z masivu

Kuchyňská dvířka z kvalitního masivního dřeva jsou tou pravou volbou pro zákazníky, kteří mají rádi přírodní materiál. Dřevěná dvířka kuchyní na míru jsou oblíbená především pro svou originalitu, příjemný vzhled a už jen pro ten fakt, že jsou ze dřeva. Hodí se spíše k rustikálnímu stylu kuchyní na míru. Všechna kuchyňská dvířka z masivu se nechají barevně doladit k interiéru mořením dle různých odstínů, nebo se pouze nalakují bezbarvým lakem a tím se časem proměňují v patinu.kuchyňská dvířka lakovaná

Lakovaná kuchyňská dvířka

Lakovaná kuchyňská dvířka jsou nedílnou součástí moderních kuchyní na míru, kde je důležitý celkový vzhled kuchyně na míru. Dnešním trendem jsou jednoduché linie, funkční doplňky a samozřejmě barva, což lakovaná dvířka zcela splňují. Právě tato měřítka se mohou uplatnit i v kuchyních na míru v plném rozsahu s použitím lakovaných dvířek.

Výsledná barva lakovaných dvířek záleží pouze na přání zákazníka. Kuchyňská dvířka mohou mít jakékoliv barevném provedení v odstínech barev dle vzorníku RAL nebo NCS. Díky této nepřeberné nabídce jsou to právě dvířka lakovaná, která se stále častěji využívají při výrobě kuchyní na míru.

Základním materiálem pro výrobu lakovaných dvířek je tvrdá dřevovláknitá deska. Tvarování dvířek se omezuje pouze na zaoblené hrany. Profilování dvířek u moderních kuchyní na míru není žádoucí. Vyrovnávacím tmelem a několika vrstvami základního laku je dosaženo absolutně rovně plochy a teprve pak přichází na řadu dokončení lakem v požadovaném barevném odstínu. Používaný polyuretanový lak je velmi tvrdý a odolný, tím je zabezpečena kvalita kuchyňských dvířek a jejich dlouhá životnost.

kuchyňská dvířka potažená folií

Kuchyňská dvířka potažená folií

Foliovaná kuchyňská dvířka představují cenově dostupnější cestu při zachování podobného vzhledu jako při použití masivního dřeva. Jejich předností je jednoduchá údržba a krátký čas výroby. Nabízeny jsou v 104 různých variantách a jejich nabídka je stále rozšiřována o nové kombinace a vzory.

Kuchyňská dvířka foliovaná jsou na trhu zdaleka nejrozšířenější skupinou kuchyňských dvířek. Je to dáno hlavně obrovským výběrem tvarů, barev a provedení v různých kombinacích. Některé barvy je možné vyrobit ve vysokém lesku, což je kompromis jako levnější varianta k lakovaným dvířkám. Fólie je vyrobena z PVC a je lisována na nosnou desku - MDF za vysokých teplot a tlaků.

Povrch plochy kuchyňských dvířek přechází i na hrany a nevznikají tak žádné spáry. Tvar kuchyňských dvířek určuje frézování MDF desky, které může být minimální nebo naopak hluboké a sofistikované hodící se i do rustikálních kuchyní na míru.


kuchyňská dvířka hliniková

Hliníková kuchyňská dvířka

Hliníková kuchyňská dvířka tvoří zcela odlišný směr než výše uvedené varianty. Jsou hojně využívána jako vzhledový doplněk moderní kuchyně na míru. Využivány jsou také v luxusních kuchyních na míru, kde dodávají celé kuchyni osobitý design.

Rámečky hliníkových dvířek je možné osadit čirými, matnými, vzorovanými nebo barevnými výplněmi jako je Lacobel, popřípadě bezpečnostním sklem Connex.


kuchyňská dvířka z lamina

Kuchyňká dvířka z lamina

Kuchyňská dvířka z lamina představují cenově nejlevnější variantu při zachování moderního vzhledu kuchyní na míru. Neznamená to ale, že taková kuchyň je nefunkční, nebo méně hodnocená a efektivní. I z levných materiálů se nechají vytvořit zajímavé sestavy kuchyní na míru. Jejich předností je jednoduchá údržba stejně jako krátký čas výroby.

Kuchyňská dvířka z lamina jsou nabízeny ve 180 různých barevných provedeních, která jsou průběžně rozšiřována o nové barevné odstíny dřevodekorů a uni barev. Laminovaný materiál se nedá profilovat, takže dvířka jsou plochá a hodí se spíše do moderních kuchyní na míru.

Základním materiálem pro výrobu kuchyňských dvířek z lamina je dřevotřísková deska na bázi dřeva s nalisovanou tenkou tvrdou dekorační vrstvou, která je barevná, nebo imituje kresbu krásného dřeva. Hrany dvířek jsou olepeny pouze kvalitní tvrzenou 2 mm ABS hranou od firmy Hranipex buď v barvě dvířek, nebo v barvě kontrastní. Některé z těchto desek mohou být i ve vysokém lesku.

kuchyňská dvířka z dýhy

Kuchyňská dvířka dýhovaná

Kuchyňská dvířka z dýhy v sobě skrývají krásný vzhled přírodního dřeva – rozmanitost dřevěné dýhy a cenovou dostupnost, neboť dýha je nalepena na dřevotřískové desce. Taková dvířka jsou vhodnou volbou v případě, že v kuchyni chceme mít originální dřevěnou texturu, ale dvířka z masivního dřeva by byla příliš drahá – zejména při použití exotických dřevin.

Finální povrchová úprava kuchyňských dvířek z dýhy je stejná, jako u dvířek z masivu mohou být dokončena mořením dle požadovaného odstínu, nebo jenom lakována bezbarvým lakem. Dvířka s dýhy se nedají profilovat, takže dvířka jsou plochá a hodí se spíše do moderních kuchyní na míru.

kuchyňská dvířka roletová - roletové systémy

Kuchyňská dvířka roletová – roletové systémy ( Hliníkové žaluzie )

Kuchyňská dvířka roletová – Hliníkové žaluzie optimálně spojují funkčnost s atraktivním designem. Není proto žádným překvapením, že jsou stále častěji používána v kuchyních na míru.

Pod hliníkovým povrchem rolet se ukrývá nosný profil z polypropylenu, který zaručuje vynikající pohybové vlastnosti. Roletová dvířka jsou využívána v prostorech, kde nelze otevřít klasická dvířka. Výhodou je, že nezabírají prostor a jednoduše se shrnou do vnitřku korpusu skříňky v kuchyni na míru.

Materiály pro kuchyně na míru